wywieranie wpływu na ludzi, konwersja
czwartek, 17 grudzień 2015 19:26

Mężczyźni są zboczeni, a kobiety są poszukiwaczami złota...

Napisał

Do takiego wniosku jak w tytule tego artykułu doszli naukowcy w 2011 roku, podczas przeprowadzania opisywanego przeze mnie w książce "Sztuka manipulacji w Internecie" na stronie 50.

Poniżej zamieszczam zdjęcie lepszej jakości to, które masz w książce nie oddaje w pełni właściwiego obiektu badania. Przypomnę, że przebadano 210 osób z 7 krajów, a w każdej grupie z każdego kraju znalazło się 15 kobiet oraz 15 mężczyzn.

Badanym przedstawiono zdjęcie ładnej brunetki i powiedziano tylko, żeby przez 20 sekund wpatrywali się w to zdjęcie. W tym czasie ruch ich gałek ocznych był monitorowany przez specjalny system czujników zainstalowanych na monitorze, gdzie było wyświetlane zdjęcie - to ta droga aparatura, o której wspominałem w poprzednim akapicie. Efekt badań można podsumować jednym zdaniem: mężczyźni są zboczeni, a kobiety są poszukiwaczami złota. Tak, tak… większość czasu panowie spędzili na “eksploracji wzrocznej” dekoltu modelki, podczas gdy wzrok pań badał detale pierścionka. /D.Szczepaniec "Sztuka manipulacji w Internecie" 2015

perwersyjni mężczyźni - eyetracking

Cały opis badania wraz z różnymi szczegółami możesz zobaczyć tutaj. Ma on 158 stron i jest w języku angielskim.

 eyetracking konwersja

eyetracking, wywieranie wpływu

sztuka manipulacji

We wszystkich krajach i w każdej płci badanych twarz była najczęściej obserwowanym obszarem.

wywieranie wpływu

Pozostałe wnioski pokazują że:

  • kobiety z Francji prawie 3x dłużej patrzyły na dekolt niż kobiety z Anglii
  • mężczyźni z Francji i Danii najdłużej patrzyli się na dekolt, prawie dwa razy dłużej niż Hiszpanie (pewnie dlatego, że mają to każdego dnia na ulicach ;) )
  • Angielki 2.2x dłużej patrzyły na pierścionek niż Brazylijki

Dawid Szczepaniec

Od 15 lat zajmuje się tematem tworzenia stron internetowych. Przedsiębiorca i wizjoner. Autor pierwszej na rynku książki o manipulacji w sieci. Twórca serwisu ekspercireklamy.pl. Współtwórca serwisu sklejbiznes.pl. Właściciel agencji reklamowej, kilku e-sklepów i marki Cartello.

Hej!

Mam nadzieję, że odwiedzisz mnie ponownie wkrótce?! Polub także fanpage. Kliknij tutaj:

Losowa recenzja:

Wywieranie wpływu
serwis sprzedajacastrona™.pl jest częścią GR4. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów umieszczonych na stronie bez pisemnej zgody autora jest surowo zakazane.
×
×